Salgın Tedbirleri ‘Hukuksuz’ Diyen Savcı Görevden Uzaklaştırıldı

Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut geçici olarak görevden uzaklaştırıldı.

featured

URFA – Salgın tedbirleri hakkında soruşturma başlattığı açıklayan Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut’a ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

Akbulut’a ilişkin HSK 2. Dairesi’nden savcının kendisinin de beklediği bir karar çıktı. Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut hakkında HSK Müfettişlerince hazırlanan ön raporu görüşen HSK 2. Dairesi; Akbulut’un geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

Youtube’da yayınladığı video ile başlattığı soruşturmayı duyuran Akbulut, düşüncelerini farklı meslek gruplarıyla paylaştığını söylemiş, Akbulut, “‘Aman başına iş alırsın, işini kaybedersin, sana bir şeyler isnat ederler biz bir şey yapamayız’ dediler fakat haysiyetli bir hukukçu bunu yapmak zorundadır, bu bizim işimizin gereğidir” diye konuşmuştu.

Akbulut ayrıca yygulamada olan sokağa çıkma yasağı, maske takma zorunluluğu, sosyal mesafe kuralı, seyahat kısıtlamasının hukuka aykırı olduğunu söylemişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!