ANKARA – Bakan Koca, gazetecilerin ‘Ramazan ayında teravih namazları kılınabilecek mi?’ sorusuna: ‘Teravihler kapalı olmayacak. Bu noktada hassasiyet gösterilerek, tedbirler alınarak kılınmaya devam edilecek. Diyanet İşleri Başkanımızın da bu konuda bir açıklaması olacak. Ama iftar ve sahuur gibi toplu etkinlikler Sayın Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı gibi yasak olacak’ şeklinde yanıt verdi.

Bakan, okullarla ilgili kararın ise Valilikler ve İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından verileceğini söyledi.

‘AŞI SEÇİLEBİLECEK’

Koca, vatandaşlara aşı konusunda tercih hakkı verilip verilmeyeceği yönündeki soruya ise, “Sırası gelen, ‘Ben Biontec aşısı olmak istemiyorum’ dediğinde, bir başka, Sinovac aşısı olabilir olacak. Bu anlamda sırası gelenin yaptırmama hakkı olacak” diye yanıt verdi.

“Mutasyon her geçen gün artıyor” diyen Bakan Koca ayrıca, mutasyonun Türkiye’deki oranının şu anda yüzde 75’lere ulaştığını da söyledi.

AKP KONGRELERİ YANITI

“AK Parti kongrelerinin haritayı kırmızıya döndürdüğüne yönelik muhalefetin eleştirileri var. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki bir soruya da yanıt veren Koca, “Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydasının olmadığı kanaatindeyim. Bugüne kadar bilgilendirmelerimizde Bilim Kurulu üyelerimiz dahil olmak üzere kapalı ortamlarda virüsün bulaştığını biliyoruz. Bu bilgilendirme de bir değişiklik söz konusu değil dolayısıyla herkesin bu mücadelede üzerine düşen sorumluluğun gereğini yapması gerektiği kanaatindeyim. Buradan bir ayrıcalık çıkarma hikayesini oluşturmanın doğru olmadığı kanaatindeyim” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!