Şair ve Yazar Yılmaz Odabaşı Tutuklandı

odabaşı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şair Yılmaz Odabaşı, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada gözaltına alındığını duyurdu. Odabaşı, noter işlemi yaparken gelen polisler tarafından gözaltına alınıp sivil polislere teslim edildiğini ve adliyeye götürüldüğünü söyledi. Odabaşı’nın hangi davadan cezası olduğu açıklanmadı.

Odabaşı, paylaşımında polis otosunun içinden çektiği bir fotoğrafı da paylaştı ve “An itibarıyla bir noter işlemi yaparken gelen polislerce gözaltına alındım ve sivil polislere teslim edildim. Adliyeye götürülüyorum” ifadelerine yer verdi.

Odabaşı, bu mesajlarının hemen sonrasında paylaştığı mesajında ise “Kandıra Cezaevi’ne götürülüyorum” dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, süreci takip ettiğini belirtti. 

Tanrıkulu, “Dostum Yılmaz Odabaşı’nın yaşadığı bu hukuksal süreci takip ediyorum. 2017’de hukuka aykırı başlatılan ve sonuçlandırılan bir ‘adli’ olay süreci nedeniyle şu anda Kandıra Cezaevi’nde. Özgürlüğüne bir an önce kavuşması için avukatları ve bizler üzerimize düşeni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Şair-Yazar Yılmaz Odabaşı, 2015 yılında yazdığı yazıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davadan 2017’de beraat etmişti. Odabaşı, 25 Ocak 2017’de ise yine Erdoğan’a hakaretten 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmış, hakkındaki ceza ertelenmişti.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!