Polis, HDP İl Başkanı Encü’yü Tokatladı: Valilik Encü’yü Suçluyor!

İstanbul Valiliği, eski HDP’li vekil Ferhat Encü’ye bir polis tarafından tokat atılması olayıyla ilgili garip bir açıklama yaptı.

featured

İSTANBUL – Ferhat Encü’den ‘F.E. isimli şahıs’ olarak bahsedilen açıklamada, Encü’nün polise hakaret ettiğini ileri sürdü. Polisin Encü’ye tokat atması, ‘gözaltı işlemi sırasında ortaya çıkan görüntüler’ olarak yorumlandı.

İstanbul Valiliği, Kadıköy’de hasta ve infazı yakılan mahpusların serbest bırakılması için yapılan eylemde polisin HDP eski milletvekili ve İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü’ye tokat atması ile ilgili olarak inceleme başlattı.

Valiliğin açıklaması şöyle:

Kadıköy Kaymakamlığınca; kamu güvenliği, huzur, asayiş ve esenliğinin olumsuz yönde etkilenebileceği, terör örgütü propagandası ve provokatif eylemler ile suç işlenmesine neden olunabileceği yönündeki bilgiler doğrultusunda 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. Maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 32/ç maddesi uyarınca Kadıköy Meydanında bugün yapılmak istenen izinsiz gösteriyi yasaklama kararı alınmıştır.

Kaymakamlıkça alınan karar, Kadıköy Meydanı’nda toplanan gruba tebliğ edilerek gösterinin sona erdirilmesi istenilmiş, karara riayet etmeyerek izinsiz yürüyüş ve gösteri yapmak isteyen şahıslara güvenlik güçlerimizce müdahalede bulunulmuştur.

Güvenlik görevlilerinin görev yapmasını engellemeye çalışan, görevlileri tahrik ederek, ‘…Partinin itleri, şerefsizler…’ şeklinde hakarette bulunan (F.E) isimli şahsa yapılan gözaltı işlemi sırasında ortaya çıkan görüntülerle ilgili inceleme başlatılmıştır.

İzinsiz gösteri yapan 70 kişi hakkında yakalama işlemi yapılmıştır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!