Firma Yetkilileri, Sendika Temsilcilerini Ölümle Tehdit Etti

İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş'in temsilcileri, FMŞ'de bulunan Kalyon İnşaat'ın alt taşeronu GMKB yetkilileri tarafından ölümle tehdit edildi. İki sendika, cevabını misliyle vereceğini belirtti.

featured

İSTANBUL – İnşaat-İş ve DİSK/Dev Yapı-İş’in geçen sene başlattığı kampanya kapsamında Finans Merkezi Şantiyesinde üyeleri başta olmak üzere inşaat işçilerinin haklarının gasp edilmek istenmesine karşı eylemleri sürdürüyor.

Birçok direnişi kazanımla sonuçlandıran iki sendikanın yöneticileri, FMŞ’de bulunan GMKB yetkilileri tarafından ölümle tehdit edildi.

Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan iki sendika, firmanın cesareti Kalyon İnşaat’tan aldığını belirtti ve ekledi: “Cevabımızı Misliyle Vereceğiz! Dün, FMŞ’nde, Kalyon İnşaatın alt taşeronu GMKB yetkilileri tarafından, Kalyon yetkililerinin de bulunduğu toplantıda sendika temsilcilerimiz ve üyelerimiz açıkça ölümle tehdit edildi.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!