LC Waikiki İşçilerin Bayram Primlerini Kesti

LC Waikiki, kapanma sürecinde mağazaların açılmayacağını gerekçe göstererek işçilerin bayram primlerinin verilmeyeceğini açıkladı.

featured

İSTANBUL – Pandemi sürecinde üretim rekorları kıran LC Waikiki, kapanma sürecinde mağazaların açılmayacağını gerekçe göstererek işçilerin bayram primlerinin verilmeyeceğini açıkladı. Prim kesintisine karşı imza toplamaya başlayan işçiler, “Biz o bayram primlerini hesap ederek çağırdıkları mesaiye kalmamazlık yapmadık. Rapor almadan, devamsızlık yapmadan çalıştı. Şimdi ‘Bayram primi verilmeyecek’ diyorlar” diye tepki gösterdi.

‘GİYİM ÇEKLERİNİ DE KESTİLER’

Evrensel’den Murat Uysal’ın ulaştığı bir depo işçisi, “Pandemide servetine servet katan, ülkenin dokuzuncu zengini olan Mustafa Küçük’ün üç kuruşluk bayram primimizi gasbetmesine izin vermeyeceğiz. Arkadaşlarımızın gözü korkutulmaya çalışılıyor ancak daha kaybedecek neyimiz kaldı. Bu kesintiye de izin verirsek çıplak ücretimiz kalacak elimizde. Giyim çeklerini de kestiler, buradaki işçilerin hepsi çocuklarının bayramlığını o çeklerle alıyordu. İmkan var mı verdikleri ücretle giyime harcama yapmaya” şeklinde konuştu.

Şirketin 2023 hedeflerini 2021’de tamamladıklarını söyleyen depo işçisi kendilerine sabır dileyen mesajlar yollandığını belirterek, “Ramazan ayında işçinin bayram primine el uzatıyorlar. Bayramda çocuklarına alacağı kıyafetlerin çeklerini kesiyor. Sonra gönderilen mektuplarda sabretmemizi, Allah’ın izniyle bu zor günleri de atlatacağımızdan bahsediyorlar” dedi.

İşçilerinin tepkilerinin karşılığı olduğundan söz eden işçi, “Biz ses çıkarınca hiç vermeyecekleri bayram primini önce 600 liraya sonra 700 liraya çıkaracaklarını söylediler. En ufak hareketimiz bile onlara geri adım attırabiliyor. Bu da bize daha fazla yan yana gelirsek kazanamayacağımız hak olmadığını gösteriyor” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!