Kartonsan İşçilerinin Grevi 24. Gününde

Türk-İş’e bağlı Selüloz-İş Sendikasının örgütlü olduğu Kartonsan’da grev 24. gününde işçilerin kararlılığıyla devam ediyor.

featured

KOCAELİ – İşçilerin haklı talepleri görmezden gelinen Kartonsan’da grev, halaylar ve destek ziyaretleriyle sürüyor.

Sanatçı Haluk Tolga İlhan bugün grevdeki işçileri ziyaret etti. Kartonsan işçilerine seslenen Haluk Tolga İlhan “Ben bir sanatçıyım aynı zamanda sendika temsilcisiyim yani bizler aynı sınıfın parçalarıyız. Greviniz çok önemli çünkü bugün pek çok işçi açlık sınırının altında. Birleşik bir mücadele olmadan sonuç almam mümkün değil, çünkü patronlar kendi sınıflarını korumakla yükümlüler ve karşılarında gerçekten bir güç olmadan haklarınızı vermeyecekler. Bu sadece şimdi değil yüzyıllarca yıl öncesine gidildiğinde bile bu sınıfsal farklılık tüm heybetiyle görünüyor. Birleşik ve kararlı mücadele olduğunda mutlaka sonuç alınıyor, daha önce gittiğimiz grev alanlarında da kazanımlar oldu. O nedenle bu grevinde başarılı olacağına inanmak, umudumuzu korumak lazım” diye konuştu.

Kartonsan işçilerinin haklı taleplerinin yok sayıldığını ve buna karşı işçilerle dayanışma göstermenin önemli olduğunu ifade eden Haluk Tolga İlhan türkülerini grevdeki işçiler için seslendirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!