İsrail’e Silah Taşıyan Geminin Sahibi Yandaş Çıktı!

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan çok sıyada ihale alan Turkon Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye’nin en büyük armatörü Nevzat Kalkavan’ın İsrail’e silah taşıyan Asiatic Island gemisinin sahibi olduğu ortaya çıktı.

featured

İSTANBUL – Siyasi iktidarın Filistin konusundaki hamaset söylemleri gerçekler karşısında yine yıkıldı. Birçok konuda olduğu gibi Filistin konusunda da ikiyüzlü bir tutum takınan siyasi iktidarın ‘Filistin’in yanındayız’ yalanları, İsrail ile artan yüzde 250’lik ticaret hacmi ve İsrail’ e silah taşıyan yandai sermayenin açığa çıkmasıyla yerle bir oldu.

ABC gazetesinden Serkut Bozkurt’un haberine göre, İtalya’da İsrail’e silah taşıyacak Asiatic Island  isimli kargo gemisinin limana yanaştığını öğrenen işçiler, yaşam hakları için mücadele eden Filistinlilere destek olmak için gemiye yükleme yapmayı reddetti.

Asiatic Island isimli kargo gemisi bu cuma İtalya’nın Livorno limanına ulaştı. Cenovalı Otonom Liman İşletmeleri Kolektifi’nin ve WeaponWatch kuruluşunun hazırladığı raporla birlikte, L’Unione Sindacale di Base sendikasında örgütlü olan liman işçileri geminin İsrail’in Aştod limanına gidecek olan silah ve patlayıcılarla yükleneceğini öğrendi. Sendika, kısa bir süre sonra Asiatic Island gemisi dahil İsrail’e gidecek hiçbir geminin geçişine izin vermeyeceklerini açıkladı.

İTALYADA LİMAN İŞÇİLERİ SİLAH TAŞINMASINI ENGELLEMEK İSTEDİ

İtalya’daki liman işçileri, İsrail’e silah taşınmasını engellemek için limanlara gelecek olan diğer gemiler hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Sendika, dün itibarıyla düzinelerce zırhlı askeri aracın Molo Italia adlı başka bir gemiye yükleneceğini de öğrendi.

L’Unione Sindacale di Base sendikası üyesi işçiler Livorno’da eylem yapacaklarını açıkladı. İşçiler, Gazze’deki bombardımanın ve Filistinlilerin evlerini terk etmeye zorlanmasının son bulmasını talep ediyor.

GEMİ NEVZAT KALKAVAN’A AİT

İtalyan liman işçilerinin yükünü taşımadığı Asiatic Island gemisi Nevzat Kalkavan’a ait. Şirketin belgelerinde en altta geminin ismi yazıyor.

İlk adı geminin Murat K. İkinci adı ise Asiatic Island. Murat K olarak gemi kayıtlı iken bağlı olduğu şirket olarak Kalkavan yazıyor.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!