İnşaat İşçilerinin Eylemine Kaymakamlıktan Yasak, Polisten Gözaltı: 11 Kişi Gözaltında

Yapı&Yapı İnşaat ve Genç Mühendislik'te çalışan ve haklarını alamadıkları için eylem yapan inşaat işçileri gözaltına alındı.

featured

İstanbul’da, Yapı&Yapı İnşaat ve Genç Mühendislik’te çalışan inşaat işçileri, haklarını alamadıkları için iki gün önce Yapı&Yapı önünde eylem başlatmıştı. DİSK Dev Yapı-İş ve İnşaat-İş Sendikası yöneticilerinin de destek verdiği eyleme bugün polis saldırdı. 10 İnşaat işçisi ve eyleme destek veren bir kişi gözaltına alındı.

KAYMAKAMLIKTAN EYLEME YASAK!

İki gündür Yapı&Yapı şirketi önünde eylem yapan işçiler, dün geceyi de sloganlar eşliğinde işyeri önünde geçirdi. Bunun üzerine Ümraniye Kaymakamlığı, işçilerin başlattığı eyleminin “gürültü kirliliği” yaratabileceği gerekçesiyle 1 ay boyunca yasaklama getirdi. Yasağa rağmen eyleme devam eden işçiler, eyleme devam etti.

11 GÖZALTI

Şirket önünde toplanan işçiler “Direne direne kazanacağız” ve “İnşaat işçisi köle değildir” sloganları atarken, polis tarafından ablukaya alındılar. Eyleme müdahale eden polis, işçilerden Nihat Kalkan, Vural Kol, Mustafa Kara, Cüneyt Gömürci, Cengiz Kalkan, Sinan Timur, Veyyaz Kesici, Mustafa Tayar, Erdem Çelik ve İbrahim Alp’i gözaltına aldı. Öte yandan işçilerin başlattığı eyleme destek veren Osman Üney de gözaltına alındı. Gözaltına alınanların nereye götürüldüğü öğrenilemedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!