İçişleri Bakanlığı’ndan Öğrencilere Tehdit: Devletimizin Gücünü Sınamayın

aw207861-01
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA – Melih Bulu’nun AKP şefi/Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan tarafından üniversite kayyum rektör olarak atanmasına karşı başlayan eylemler yaklaşık bir aydır sürüyor. Öğrenciler, polis şiddetine, gözaltılara, hedef göstermelere ve tehditlere rağmen demokratik ve özerk üniversite mücadelelerinde ısrar ediyor.

Sermaye devleti cephesinden öğrencileri hedef alan tehdit salvolarına bir yenisi İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı tarafından eklendi. Çataklı, “Boğaziçi Üniversitesi ülkemizin en güzide eğitim kurumlarından birisidir. Orada huzursuzluk çıkarmak isteyen marjinal yapılara asla müsaade etmeyiz. Hiç kimseye devletimizin gücünü sınamayı tavsiye etmiyoruz” dedi.

38 ilde 528 gözaltı

Çataklı ayrıca Boğaziçi eylemlerinden 4 Ocak’tan bu yana 38 ilde toplam 528 kişinin gözaltına alındığını bunlardan 2’sinin tutuklandığını, 108’i adli kontrol uygulamasıyla olmak üzere 390’ının serbest bırakıldığını, istanbul’da 28 kişinin işlemlerinin emniyette devam ettiğini bildirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!