İBB İşçileri: Biz Grev Kırıcılığı Yapmayız

ibb-grev-kiriciligi-yapmayacak
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL – Maltepe Belediyesi’nde toplu sözleşme görüşmelerinde(TİS) anlaşma sağlanamaması üzerine 23 Şubat günü greve başlayan işçilerin direnişi sürüyor.

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi, CHP’li Maltepe Belediyesi’ni kurtarmak için grevi kırıcılığına soyundu.

Grevin başladığı andan itibaren çöpleri toplayan İBB dün açıklama yaparak, grev kırıcılığı yaptığını kabul etti. İBB açıklamasında, “Grev hakkına saygı duymakla birlikte, Maltepe’de toplum sağlığını tehdit eden unsurlar İBB iştiraki İSTAÇ marifetiyle toplanmaktadır” denildi.

İBB’nin yaptığı grev kırıcılığına bugün İSTAÇ işçilerinden tepki geldi. Grevdeki Maltepe işçileriyle karşı karşıya gelmek istemediklerini söyleyen İSTAÇ işçileri, “Grev kırıcılığı yapmayız” dedi.

‘Çöpleri toplamayacağız!

Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası’nda örgütlü İSTAÇ işçileri dün bir araya gelerek sahaya çıkacaklarını fakat çöp toplamayacaklarını duyurdu.

İşçilere hitaben konuşan sendika yöneticisi, “Doğrudur, yukarısı buradakilere talimat vermiş. Biz de sahaya gideriz ama çöp almayız. Kimseyle de burun buruna sürtüşmeyiz. Sendika olarak biz grev kırıcılığı yapmayız. Büyükşehir’in başka birimleri de var. İSTAÇ’taki bu birim müdürüyle, şefiyle formeni ile burada. Yapmak istemediğiniz bir şeyi kimse zorla yaptıramaz. Çünkü orada grev kararı almışlar, haklı olarak. Yarın biz de alabiliriz. Onlarda bize bunu yaparsa biz onlara bunu yaparız. O arkadaşlar haklıdır. Gelsinler, başkan yardımcısı da, müdürü de burada. Onlar da bizim önümüze geçsinler. Sadece işçi yüz yüze kalmasın. Dayak yenilecekse yöneticiler de yesin. İşçi yemesin” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!