HDP Binasına Saldırıp Deniz Poyraz’ı Katleden Onur Gencer Adliyeye Sevk Edildi

HDP İzmir İl Örgütü'ne saldırıda bulunarak Deniz Poyraz'ı katleden faşist Onur Gencer adliyeye sevk edildi.

featured

İZMİR – İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan faşist Onur Gencer, İzmir Adliyesi’ne sevk edildi.

Gencer, dün emniyete verdiği ifadede, “Başka kişiler olsaydı onlara da ateş edecektim” demişti.

Katliamdan Bir Ay Önce Silah Ruhsatı Verilmiş

Faşist çeteci parti binasına girdikten sonra bekleyerek Deniz Poyraz’ı katletmesini izleyen polisin, faşist katile kısa bir süre önce silah ruhsatı verdiği ortaya çıktı.

HDP’de görevli Poyraz’ı öldürmesinin ardından gözaltına alınan faşist çeteci, ifadesinde, “Çocukluktan beri PKK’li öldürmek için planlar” yaptığını söyledi, “Olay doğaçlama yaşandı” iddiasında bulundu.

Saldırının doğaçlama olduğunu söyledikten sonra birkaç kez keşif yaptığını anlatan faşist çeteci, HDP İzmir İl binasının adresini Google üzerinden öğrendiğini, keşif amaçlı “Perfect İngilizce” adlı bir kursa kayıt olduğunu söyledi.

Faşist çeteci ifadesinde şunları anlattı: “Birkaç kez keşif amaçlı çalışmalarım oldu. Gaziemir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bulundurma olarak 2021 Mayıs ayında silah ruhsatı başvurusu yaptım, geçici ruhsat aldım. Kızlarağası’ndan Mehmet isimli şahıstan 3 bin 500 TL bedelle Ruger Silah aldım. Bu silaha 10 mermi koyarak bugünkü olayı gerçekleştirdim. Olay yeri olan HDP il binası içerisinde 10 mermiyi de sıktım. Amacım birkaç kişiyi orada bulabilmekti. Ancak sadece 1 kişi oradaydı. Buraya da PKK’lıların geldiğini düşündüğümden herhangi bir ayrım yapmadım. Başka kişiler de olsaydı onlara da ateş edecektim. Eylem sonrası kullandığım silahı çantaya koyarak olay yerinden ayrılırken polislerce yakalanarak gözaltına alındım.”

Askerlik yapmadığını söyleyen faşist katil, Suriye’ye 2020 yılının ilk aylarında sağlık memuru olarak gittiğini ileri sürdü. Sağlık memurluğu görevinden 2021 yılının Nisan ayında istifa ettiğini söyleyen faşist çetecinin Suriye’de özel eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye getirildiği ve ardından sağlıkçı olarak yaptığı görevinden istifa ettirilerek bu saldırının planlandığı görülüyor.

Faşist çeteci Onur Gencer’e, sağlık memuru olarak gittiğini iddia ettiği Suriye’de çektirdiği ve instagram hesabında yayınladığı fotoğraflar ise sorulmadı. Gencer’in Minbic kentinde çekilen fotoğrafında TSK envanterinde bulunan MPT-76 model silah tuttuğu görülüyor.

Halep’te çekilen fotoğrafta ise faşist katil Gencer’in üzerinde askeri kamuflaj kıyafeti bulunuyor. Türk bayrakları asılmış bir yatakhanede çekilen fotoğrafın askeri bir mekan olduğu anlaşılıyor. Gencer’in paylaştığı diğer bazı fotoğraflarda yanında üzerinde askeri kamuflaj bulunan başka kişiler de gözüküyor.

AKP’nin SADAT eliyle yetiştirdiği paramiliter çeteler arasında yer aldığı anlaşılan faşist katil Onur Gencer’in Suriye’nin çeşitli kentlerinde eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye döndüğü ve HDP il binasına yönelik saldırıdan birkaç ay önce sağlık memurluğu görevinden istifa ettirildiği anlaşılıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!