Güldür Güldür’ün dün gece yayınlanan 247. bölümündeki skecinde bir televizyon programında ekonomiyi öven konuşmacıların telefonlarına gelen “istifa” haberi ile yaşadıkları şaşkınlık işlendi.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sosyal medya üzerinden istifasına gönderme yapılan skeçte ekonomiyi övebildiği kadar öven katılımcılar telefonlarına gelen “istifa” haberi ile şaşkınlık yaşıyor.

İktidarı eleştiren bir skeç neden haber oluyor?

Bundan 20 yıl evvel bir televizyon programında devlete ve yetkililerine yönelik eleştiri niteliğindeki skeçler, tiyatro gösterileri vb genellikle haber yapılmazdı. Çünkü devleti, işleyişini ve yetkililerini eleştirmek işi tiyatro gösterileri, skeçler ve türlü programlarla burjuva medyada yapılabiliyordu.

Ancak giderek zorbalaşan siyasi iktidar, medyayı da ele geçirip her eleştiri getireni ‘hain’ veya ‘terörist’ olarak nitelemeye başlayınca devlet eleştirilemez oldu. Bu nedenle bir televizyon programında iktidarı eleştiren bir skecin yer alması artık haber niteliği taşımaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!