Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi (FDKC), MK Üyesi Zaghbar’dan Açıklama

Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi (FDKC), Merkez Komite üyesi Wissam Zaghbar, Filistinli direniş grupları ve siyonist İsrail devleti arasında süren savaşa ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

featured

“Siyonist savaş hükümetinin Gazze Şeridi’ndeki Filistin halkımıza karşı işlediği soykırım suçlarını ve yakıp yıkma politikasını kınıyoruz” diyen Zaghbar, ABD’nin Filistin halkına dönük saldırılarda işgalci İsrail devletinin ortağı olduğunu söyledi.

Filistin direnişinin Mescid-i Aksa Tufanı operasyonuyla Biden-Netanyahu haritasına alternatif, Ortadoğu’yu değiştirecek yeni bir harita oluşturduğunu kaydeden Zaghbar, “Mescid-i Aksa Tufanı savaşı İsrail’in prestijini kırmış, dünya ülkeleri nezdinde övündüğü sahte gücünü, güvenlik ve istihbarat başarısızlığını ortaya çıkarmıştır” dedi.

“Halkımız, İsrail saldırısının dehşetine rağmen kararlı ve yiğit direnişine sahip çıkarak, canlarımızın hakları alınıncaya kadar Mescid-i Aksa Tufanı mücadelesini sürdürme ve saldırılara karşı koyma kararlılığındadır” diyen Zaghbar, Filistin yönetimini halk direnişiyle güçlerini birleştirmeye ve “özgürlük savaşı” ilan etmeye çağırdı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!