FHKC: İşgale Karşı Savaş Bütün Filistin’i Birleştirdi

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Merkez Komite üyesi Hani el Thawabta, 'saldırıların Filistin halkını bulunduğu her yerden sürme projesinin parçası' olduğunu söyledi.

featured

FHKC Merkez Komite üyesi Hani el Thawabta, Al Jazeera’ya Doğu Kudüs’e yapılan saldırılarla ilgili açıklamalarda bulundu. Thawabta, Doğu Kudüs’e yapılan saldırının, ülkenin tamamında halkı yer etme projesinin parçası olduğunu söyledi.

‘SİYONİST SAVAŞ MAKİNESİ’

Doğu Kudüs’te yapılan saldırıların tek bir yere yönelik olmadığını kaydeden Thawabta, siyonist savaş makinesinin senelerdir sürdürdüğü işgalin köklerinin bu saldırıyla açığa çıktığını söyledi. Amacın, ülkenin bütününde ve özellikle de kutsal şehir Kudüs’te Filistin’lileri yerlerinden etmek olduğunu söyledi.

“İşgale karşı savaş bütün Filistin’i birleştirdi” diyen Thawabta, halkın siyonistlerin zulmüne boyun eğmediğini belirtti.

‘ÇELİŞKİNİN MERKEZİNDE KUDÜS VAR’

Thawabta, saldırıların yoğunlaşmasının sebebi olarak Kudüs’ün kutsal şehir olarak Araplar ve Siyonistler arasındaki çatışmanın temeli olduğunu belirtti. “Kudüs bizim ebedi başkentimiz, İsrail yakın dönemde gerçekleşen anlaşmalar üzerinden kendi gerçekliğini yaratmak istiyor.

‘DİRENİŞ HER YERDE’

Thawabta, Kudüs’e verilen desteğe de dikkat çekerken, “Kudüs’ün yalnız olmadığını gördüler. Bu mücadelenin Kudüs’ten ibaret olmadığını gördüler” diye ekledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!