FHKC: Gazze için Sokağa Çıkın, İşgale Karşı Ayağa Kalkın

FHKC, tüm dünyadaki Filistin dostlarına seslenerek İsrail temsilcilikleri ve uluslararası kurumlar önünde protesto gösterileri düzenlenmesi çağrısı yaptı.

featured

Filistin Kurtuluş Halk Cephesi (FHKC), Gazze Şeridi’ne yönelik İsrail saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, aralarında FHKC’nin askeri kanadı Ebu Ali Mustafa Tugayları’nın da bulunduğu Filistinli direniş gruplarının 7 Ekim’de başlattığı ‘Aksa Tufanı’ operasyonu, Filistin özgürlük mücadelesinde ‘tarihi bir dönüm noktası’ olarak nitelendirildi.

Operasyonun, meşru müdafaa amacı taşıdığını ve ‘devam eden işgal ve saldırganlığa karşı doğal bir tepki olduğunu’ savunan FHKC, cuma gününün (13 Ekim) ‘mücadeleyi yükseltme günü’ olacağını belirtti.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik devam eden saldırılarına karşı Filistin ve diasporadaki tüm Filistinlilere seslenen FHKC, ‘bulundukları her yerde kitlesel olarak sokaklara çıkma, işgale karşı ayağa kalkma’ çağrısı yaptı.

İsrail’in Gazze’deki elektrik ve suyu kestiğine, insani yardımları engellediğine dikkat çeken FHKC, başta tıbbi malzemeler ve yakıt olmak üzere Gazze’ye acil yardım konvoyları gönderilmesi için uluslararası kamuoyuna ve Arap dünyasına seslendi.

FHKC ayrıca, tüm dünyadaki Filistin dostlarına da seslenerek İsrail temsilcilikleri ve uluslararası kurumlar önünde protesto gösterileri düzenlenmesi çağrısında bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!