Eski TÜGVA Yöneticisine Mermili Tehdit

TÜGVA belgelerini sızdırmakla suçlanan ve bu nedenle hapis cezasına çarptırılan vakfın eski yöneticisi Aydoğdu’nun ayakkabısının içine 'mermi' bırakıldı. Tehdit edildiğini aktaran Aydoğdu, “Sinan Ateş ile aynı akıbeti yaşamak istemiyorum” dedi.

featured

İSTANBUL – Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) eski yöneticisi Ramazan Aydoğdu, mermi ile tehdit edildi. TÜGVA’nın “ordu, emniyet, yargı ve devletin birçok birimine kadro yerleştirdiğine” dair belgeleri sızdırmakla suçlanan ve gerekçeyle 2 yıl 1 ay hapis cezası alan Aydoğdu’nun ayakkabısının içine ‘mermi’ bırakıldı. Aydoğdu, “Benim ve ailemin hayatına kast amacı taşıyan ve bizi tehdit eden kişilerden şikâyetçiyim. Daha önceden vuku bulan ve basına yansıyan Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş ile aynı akıbeti yaşamak istemiyorum” dedi.

BirGün gazetesinden İsmail Arı’nın haberine göre, yaklaşık 6 ay cezaevinde kaldıktan sonra 11 Mayıs 2022’de tahliye edilen Aydoğdu, 18 Ağustos’ta konuya ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Aydoğdu yaptığı suç duyurusunda, “Yürüyüşe gitmek için evimin önündeki ayakkabılıkta bulunan ayakkabımı aldığımda elime sert bir nesnenin geldiğini hissettim. İçine baktığımda patlamamış fişek (mermi) olduğunu gördüm. 155’i aradım ve konuyu bildirdim. Daha sonra tekrar arandım, içinde fişek olan ayakkabıyı poşete koyarak en yakın karakola gitmem istendi. Fişeği görevli personele teslim ettim. Karakolda sözlü meramımı dile getirdim, sonra savcılık makamına yönlendirildim” dedi.

TÜGVA belgelerini sızdırdığı iddiasıyla 2021’de yargılanmaya başladığını hatırlatan Aydoğdu, suç duyurusunda, “Daha önce de birden fazla şekilde yazılı ve görsel medya yoluyla tehdit edildim ve hedef gösterildim” ifadelerini kullandı.

Aydoğdu, suç duyurusunda şunları dile getirdi:

“Yargılandığım davaya ilişkin hakkım iftira niteliğinde birçok haber yapıldı. Haberlerde dış devletlerin ajanı olduğun, FETÖ’cü olduğun, devlete sızdığın, vatan haini olduğum ve devlete ihanet ettiğim belirtilerek isim, adresim ve resmimle ben ve ailem hedef gösterildi. Bazı davalarda karar verildi ve iftira atanlar cezalandırıldı. Halen yargılama süreci devam eden soruşturmalar bulunmaktadır. Ne kadar önlem alsam da gelinen noktada ikamet ettiğim dairemin önündeki ayakkabılıkta ayakkabımın içine mermi bırakılarak şahsım ve ailem tehdit edilmektedir. Benim ve ailemin hayatına kast amacı taşıyan ve bizi tehdit eden kişilerden şikâyetçiyim. Daha önceden vuku bulan ve basına yansıyan Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş ile aynı akıbeti yaşamak istemiyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!