Erdoğan Konuştu: Ezan, Vatan, Bayrak ile Başladı, Tehditler Savurdu, Kızıl Elma ile Bitirdi

Cumhurbaşkanı/AKP şefi Erdoğan, ''Malazgirt Zaferi'nin 951'inci Yıl Dönümü Programı''nda konuştu. Yeni birşey söylemeyen Erdoğan yine ezan, vatan, bayrak nutuğu attı, kızıl elmayı işaret etti.

featured

MUŞ – Cumhurbaşkanı/AKP şefi Erdoğan, “Malazgirt Zaferi’nin 951’inci Yıl Dönümü Programı”nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘Malazgirt Zaferi’nin 951’inci yıldönümünde Anadolu’yu bizlere vatan haline getiren tüm kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle yad ediyorum. Ahlat’ta Van Gölü kenarında inşa ettiğimiz Cumhurbaşkanlığı Külliyemizin şubesi mahiyetteki eseri, ecdada vefamızın bir sembolü olarak görüyoruz.

Türk tarihinde pek çok zafer varken, Malazgirt’in üzerinde bu kadar çok durmamızın bir sebebi var. Çünkü Malazgirt, milletimizle birlikte tüm İslam dünyasının bir zaferidir. Malazgirt bu coğrafyada kazandığımız diğer zaferlerin anasıdır. Malazgirt Zaferi’nden 3-4 yıl sonra kurulan Anadolu Selçuklu devleti 228 yıl sonra Osmanlı, 852 yıl sonra Cumhuriyet bu zaferin meyveleriydi. Sultan Alparslan Anadolu kapılarını bize açmamış olsaydı, bu coğrafyadaki süregelen varlığımızı ebedi kılabilir miydik, bilmiyorum. Bunun için Malazgirt’i asla unutmayacağız.’

EZAN, BAYRAK, VATAN SİYASETİ İLE BAŞLADI KIZIL ELMA İLE BİTİRDİ

Konuşmasına: ‘Biz ezanlar susmayacak, bayrak inmeyecek dedikçe yürekleri darlananlar, elleri titreyenler beyhude yere endişe ediyor. Bu ezanlar, bu bayraklar, bu zaferler, bu şehitler onların da özgürlüğünün, geleceğinin teminatıdır. Hiçbir saldırıya, hiçbir oyuna, hiçbir tuzağa tahammülümüz yok. Bayrağımızı hedef alan hiç kimseyi affetmeyiz.’ şeklinde devam eden Erdoğan ‘Sultan Alparslan’dan Süleyman Şah’a, Osman Gazi’den Gazi Mustafa Kemal’e ne kadar sıkı kenetlenirsek bugünkü kızıl elmamıza o kadar hızlı ilerleriz.’ diyerek sonlandırdı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!