Emniyetten Sarayın Müteahidine Resmi Koruma Aracı

rs
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA – Emniyet, kamudan en fazla ihale alan şirketlerden birisi olan Rönesans Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp’e resmi plakalı koruma aracı tahsis etti. Aracı kullanan özel şoför kaza yapınca olay ortaya çıktı.

Kamudan milyarlarca liralık inşaat ihaleleri alması ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi inşaatını yapmasıyla bilinen Rönesans Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı’na Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından resmi “koruma aracı” tahsis edildiği ortaya çıktı.

DW Türkçe’den Alican Uludağ’ın haberine göre, aracı resmi korumanın değil, Rönesans’ın patronunun özel şoförünün kullandığı ve kazaya karıştığı anlaşıldı. Resmi araçla kaza yaptığını bir gün sonra karakola giderek bildiren şoför, “Aracı yönetim kurulu başkanımıza Ankara Emniyeti tahsis etti” dedi. Ankara Emniyet Müdürlüğü olayı doğrularken, gerekçe olarak holding patronu hakkındaki özel koruma kararını gösterdi.

Kayaalp’in özel şoförü olduğunu belirten Mehmet Hasan Selçuk, Ankara’da bir polis merkezine 17 Şubat 2021 tarihinde saat 14:25’te başvurdu. Emniyet aracıyla bir gün önce trafik kazası yaptığını belirten Selçuk, hasarı kaskodan karşılamak için tutanak tutulmasını istedi.

Sürücü, aracın holding yönetim kurulu başkanını 16 Şubat 2021 günü saat 11:00 sıralarında Mevlana Bulvarı üzerinde Gölbaşı istikametinde  takip ederken zeminin kaygan olmasından dolayı kontrolü kaybettiği ve refüje vurduğunu anlattı. Selçuk, aracın kaskosunun olduğunu belirterek, “Kaskodan faydalanmak için polis merkezine geldim. Araç üzerinde görgü tespit tutanağının tanzim edilerek tarafıma teslim edilmesini talep ediyorum. Kazaya ilişkin herhangi bir şikâyetim yoktur. Aracımın hasarını kaskosundan yaptıracağım” dedi.

Talep üzerine polis merkezinde araca ilişkin “görgü ve tespit tutanağı” hazırlandı. Tutanakta, aracın ruhsat sahibinin Ankara Emniyet Müdürlüğü olduğu vurgulanırken, aldığı hasarlar tek tek tutanağa yazıldı. Tutanakta, şoförün adresi de Rönesans Holding olarak kayıtlara geçti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, holding patronu hakkında tehdit kararı olduğu için koruma kararı olduğunu açıkladı.

Rönesan Holding, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın yanı sıra, Milli İstihbarat Teşkilatı binası, Yargıtay binası, Adana, Yozgat, Bursa, Elazığ ile Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastaneleri, Marmaris’e yapılan Cumhurbaşkanlığı ait yazlık sarayını da Rönesans Holding yaptı.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!