Emine Şenyaşar: Ölsem de Buradan Kalkmayacağım

senyasarlar-oturma-eylemi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

URFA – AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyerleri ve hastane saldırılarında eşi Hacı Esvet Şenyaşar ile çocukları Celal ve Adil Şenyaşar’ı kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, “Adalet” talebiyle Urfa Adliyesi önünde başlattıkları oturma eylemi 14’üncü gününde. 

Sabah saatlerinde adliye önündeki bariyerlerin önüne oturarak adalet arayışlarını sürdüren Şenyaşarlar, yere serdikleri “Adalet” dövizleri ile taleplerini yineledi.  Anne Şenyaşar, “Nerede bu adalet? Çocuklarımı katledenlerin tutuklanmasını istiyorum. Onlar tutuklanmadığı sürece ölsem de buradan kalkmayacağım. İsterlerse beni tutuklasınlar. Böyle bir yaşamı kabul etmeyeceğim” dedi. 

#ŞenyaşarAilesineAdalet başlığıyla sosyal medyada yaşamını yitiren Celal Şenyaşar’ın geride kalan 3 çocuğunun fotoğrafları paylaşılarak, “Geride kalan yüreği yanmış annenin ve yetim kalmış çocukların hakkını savunmak boynumuzun borcudur” paylaşımı yapıldı.   Ailenin adliye bariyerlerinin önündeki adalet arayışı devam ediyor.(MA)

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!