Diyarbakır’da Ev Baskınlarıyla Gözaltına Alınan 20’si Gazeteci, 22 Kişi Adliyede

Diyarbakır’da 8 gündür gözaltında tutulan 20’si gazeteci 22 kişi adliyeye sevk edildi. Savcı ifadesini aldığı Jinnews Müdürü Safiye Alagaş ile MA editörü Aziz Oruç için tutuklama talep etti.

featured

DİYARBAKIR/AMED – Diyarbakır’da 8 Haziran’da evlere ve basın yayın kuruluşlarına yapılan baskınlarda gözaltına alınan 20’si gazeteci 22 kişi adliyeye sevk edildi. 8 gündür gözaltında tutulan gazetecilerin savcılık ifadeleri alınmaya başlandı.

22 KİŞİ ADLİYEDE

Gözaltında tutulan 20’si gazeteci 22 kişinin isimleri şöyle: Dicle Fırat Gazeteciler Derneği (DFG) Eşbaşkanı Serdar Altan, Xwebûn Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Ali Ertaş, JİNNEWS Müdürü Safiye Alagaş, JINNEWS editörü Gülşen Koçuk, Mezopotamya Ajansı (MA) editörü Aziz Oruç, gazeteciler Ömer Çelik, Suat Doğuhan, Ramazan Geciken, Esmer Tunç, Neşe Toprak, Zeynel Abidin Bulut, Mazlum Doğan Güler, Mehmet Şahin, Elif Üngür, İbrahim Koyuncu, Remziye Temel, Mehmet Yalçın, Abdurrahman Öncü, Lezgin Akdeniz ve Kadir Bayram ile yurttaşlar Feynaz Koçuk ve İhsan Ergülen.

SAVCI TUTUKLAMA İSTEDİ

Savcılıkta ilk olarak ifadeleri alınan Jinnews Müdürü Safiye Alagaş ile Mezopotamya Ajansı (MA) editörü Aziz Oruç, tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Savcı diğer gazetecilerin ifadeleri alınmaya devam ediliyor.(MA)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!