Cezaevinde Şüpheli Ölüm: Kardeşimi Onlar Öldürdü

Asya Gezer, son telefon konuşmasında Garibe'nin moralinin yerinde olduğunu, dört gözle kendisini beklediğini söylediğini aktardı. Garibe'nin intihar ettiğine inanmadığını vurgulayan Gezer, kardeşinin şüpheli ölümünden hapishane idaresinin sorumlu olduğunu kaydetti.

featured

İSTANBUL – Kandıra 1 No’lu F Tipi Hapishanesi’nde sistematik fiziksel ve psikolojik işkenceye maruz kalan, gardiyanların tecavüzüne uğrayan Garibe Gezer’in ablası şüpheli ölümüne dikkat çekti.

Asya Gezer, kardeşi ile en son 16 Kasım’da konuştuğunu aktardı. Durumunun iyi ve moralinin yerinde olduğunu söyleyen Gezer, “Üzerindeki baskıların azaldığını, bu nedenle moralinin iyi olduğunu söylemişti. Ancak önceki süreçlerden toplamda 20 hücre cezasının olduğunu söylemişti. Bu nedenle hücreye gireceğini söylemişti. Ocak ayında onun görmeye geleceğimi söylemişti. Çok sevinmişti. Dört gözle beni bekleyeceğini söylemişti. Hatta ona üç tane kargo gönderdim. Bizim çocukların fotoğraflarını istemişti. Giyecek kıyafet göndermiştim” dedi.

Bugün hapishaneden kendini 2. müdür olarak tanıtan bir kişinin aradığını aktaran Gezer, “Bu kişi kardeşimin intihar ettiğini söyledi. Ben de buna inanmadığımı söyleyip tepki gösterdim. Haklarında şikayetçi olacağımı söylediğimde ‘buraya geldiğinizde ayrıntılı konuşuruz’ dedi. Ayrıca cenazenin adli tıp kurumuna kaldırıldığını söyledi. Ben de şu an Mardin’den Kandıra’ya gidiyorum. Kardeşimin intihar ettiğine inanmıyorum. Kesinlikle onlar bir şey yaptı” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!