Binlerce ABD’li Yahudiden Kongre İçinde ve Önünde Eylem: Ateşkes Çağrısı Yapın

ABD'nin başkenti Washington DC'de, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki gösteren Yahudiler "ateşkes" talebiyle Kongre'de oturma eylemi yaptı.

featured

“Gazze kuşatmasına son”, “Siyonizm=Faşizm”, “Amerikalı Yahudiler Gazze’de şimdi ateşkes diyor” yazılı pankartlar taşıyan eylemciler “Şimdi ateşkes” sloganları attı.

Savaş karşıtı Yahudi grupların düzenlediği eylemde göstericilerin bir kısmı Kongre binasına girerek oturma eylemi yaptı.

“Barış için Yahudi Sesi” adlı organizasyonun sosyal medyadan paylaştığı görüntülerde, Kongre’de oturma eylemi yapan göstericiler alkışlarla “Şimdi ateşkes” sloganları atıyor.

Yahudiler, “Şu anda Gazze, ABD’nin tam desteğiyle soykırımla karşı karşıya ve biz Yahudiler olarak suç ortaklığını reddetmek ve bir daha asla kimseye bir daha asla demek için buradayız. Soykırımı derhal sonlandırın. Yahudiler Filistin halkının yanındadır.” diyor.

Paylaşımda, “Yüzlerce Amerikalı Yahudi Kongre’de oturma eylemi düzenliyor ve Gazze’de ateşkes çağrısı yapana kadar Kongre’den ayrılmayacağız. Binlerce ABD Yahudisi dışarıda protesto ederken, aralarında iki düzine hahamın da bulunduğu 350’den fazla kişi içeride dua ederek direniş gösteriyor.” ifadelerine yer verildi.

“Bu suça ortak olmayacağız. Kongre Gazze’de ateşkes çağrısı yapana kadar buradan ayrılmayacağız.” diyen eylemcilerden onlarcası gözaltına alındı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!