Beştaş: Erdoğan 4 Ay Hapis Yattı, 20 Yıldır Herkesi Hapse Atıyor

522864Image1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA – HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, AKP şefi/Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bir çok siyasetçiyi rehine tuttuğunu söyleyerek, “Erdoğan 4 ay hapis yattı, 20 yıldır herkesi hapise atıyor, yok böyle bir şey” dedi.

Beştaş, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Dört ay hapsinin cezasını ülke olarak ödüyoruz; şu anda Demirtaş rehine, Kışanak rehine, Yüksekdağ rehine, Kavala rehine, binlerce siyasetçi rehine, onların adı sanı okunmasın ama Recep Tayyip Erdoğan dört ay yattı diye bütün Türkiye her gün bunu söylesin ve mağduriyet edebiyatı yapsın. Gerçekler balçıkla sıvanmıyor yani halkın da gerçekleri bilmek gibi bir hakkı var ve halkın temsilcileri olarak da bunları söylemekten asla vazgeçmeyeceğiz.”

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ise “O dört ayı da içeride nasıl yattığını biliyoruz zaten” dedi.

‘KÜRT KADINLAR ŞİDDET GÖRMÜYOR MU?’

Beştaş, Emniyet Genel Müdürülüğü’nün KADES uygulamasında Kürtçe’nin yer almadığını eleştirerek, “Türkçenin yanı sıra, Farsça, Arapça, İngilizce, Rusça ve Fransızca dil seçenekleriyle hizmet vermeye başladığını duyurdu. Ancak bu dillerin arasında Türkiye’de en çok konuşulan 2’nci dil Kürtçe yok. Şimdi, bu ülkede Kürtler yok mu? Kürt kadınları yok mu? Kürt kadınları şiddet görmüyor mu? Emniyete başvurmak istese Rusça mı konuşması lazım, Fransızca mı yoksa Arapça mı yani hangi dilde konuşacak? Hakikaten bunu anlamak mümkün değil. Yani Kürt kadınları şiddet gördüğünde emniyete başvuru yapamayacak ya da diğer dilleri öğrenmek zorunda kalacak. Bu dilleri bilmiyorsa, uğradığı şiddetle baş başa kalacak. Şimdi, hatta, gerekirse yaşamını da yitirecek.” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!