Almanya ve Avusturya’dan Siyonist Saldırganlığa Destek Mesajı

Almanya, İsrail'e destek mesajı yayınlarken, Avusturya ise Başbakanlık binasına İsrail bayrağı çekerek İsrail'in yanında olduğu açıkladı.

featured

BERLİN – Siyonist işgalci saldırganlığın hava bombardımanı ve sivil katliamlarını görmezden gelen Avrupa kapitalist devletleri, Filistinli direniş güçlerini de yalnızca Hamas’a indirgeyerek Hamas üzerinden Filistin’in meşru direnişini ‘terör saldırısı’ olarak tanımlıyor. Açıklamaların tarihsel arka planında Nazi Almanyası’nın Yahudi Katliamı nedeniyle duyulan sorumluluğunda rolü olduğu açık.

İsrail ile Gazze’deki silahlı örgütler arasındaki savaşın büyümesine koşut dünya çapında İsrail karşıtı protestolar düzenlenirken, Almanya Başbakanı’nın Sözcüsü’nden ‘Yahudi karşıtı protestolara göz yummayacakları’ açıklaması geldi.

2. Dünya Savaşı’ndaki Yahudi Soykırımı’nda Nazi Almanyası’nın sorumluluğunun gölgesinde İsrail’le ilgili yorumların geldiği Angela Merkel’in başbakanlığındaki hükümet, Kudüs geriliminden doğan İsrail ile Gazze’deki silahlı örgütler arasındaki yeni savaşla ilgili açıklamalar yaptı.

Müslüman göçmen kökenli nüfusa son sığınmacı kriziyle gelenlerin eklendiği Almanya’da Merkel’in Sözcüsü Steffen Seibert, şu mesajları verdi:

  • Almanya’da Yahudi karşıtı protestolara göz yummayacağız. Almanya, protestocuların Yahudi karşıtı sloganlar attığı ve İsrail bayraklarını yaktığı anti Semitik gösterilere müsamaha göstermeyecektir.
  • Sinagoga saldıran ya da Yahudi sembollerine zarar verenler, dertlerinin bir devleti ya da bir hükümetin politikalarını eleştirmek değil, bir din ile ona mensup insanlara saldırganlık ve nefret yöneltmek olduğunu gösterir.
  • İsrail’e atılan Hamas roketleri terörist saldırıdır. Bunlar tek bir amacı olan terörist saldırılardır: İnsanları ayrım gözetmeksizin ve keyfi olarak öldürmek ve korku yaymak. Merkel hükümeti, İsrail’in bu saldırılara karşı meşru müdafaa hakkını savunuyor.

AVUSTURYA BAŞBAKANLIK BİNASINA İSRAİL BAYRAĞI ÇEKTİ

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, İsrail ile dayanışma göstergesi olarak Başbakanlık binasına İsrail bayrağı çekildiğini duyurdu. Kurz, ‘Bugün İsrail bayrağı, İsrail ile dayanışma göstergesi olarak Federal Şansölyelik binasının çatısına çekildi. İsrail’e yönelik terörist saldırılar en güçlü şekilde kınanacak! Birlikte İsrail’in yanındayız’ şeklinde açıklama yaptı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!