AKP Şefi/Cumhurbaşkanı Erdoğan Seçimin 14 Mayısta Olacağını Duyurdu

AKP Şefi/Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihini "imzaladım" diyerek duyurdu: ''18 Haziran seçimlerinin 14 Mayıs'ta yenilenmesi kararına imza attık."

featured

ANKARA – Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin 14 Mayıs’a çekilmesi kararını imzaladığını duyurdu.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda seçimlerin yenilenmesi kararını şöyle açıkladı:

”18 Haziran seçimlerinin 14 Mayıs’ta yenilenmesi kararına imza attık.

Buna göre inşallah 2 ay sonraki ilk pazar günü olan 14 Mayıs’ta milletimiz cumhurbaşkanını ve milletvekilini seçmek için sandık başına gidecektir.

Aziz milletim, bilindiği gibi seçimlerin 14 Mayıs olarak güncellenmesi kararını yılbaşından hemen sonra kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu tarihin milletimiz nezdinden kabul gördüğünü biliyoruz.

18 Haziran milyonlarca gencin geleceğini ilgilendiren üniversite sınavı ile çakışan bir tarihtir.

Yine bu tarih yüzbinlerce vatandaşımızın hac farizasını ifa etmek üzere mübarek topraklara gittiği bir döneme denk geliyordu.

İlk ve orta dereceli okulların seçim tarihinden hemen önce tatile girmesi sebebiyle her yıl olduğu gibi milyonlarca vatandaşımız memleketine veya tatil beldelerine gitmek üzere yola çıkacaktı.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!