AKP-MHP Oylarıyla Yapılaşmaya Açılan Tisan Adası, Faras İnşaat’a Peşkeş Çekildi

Akdeniz’in saklı cenneti olarak bilinen Tisan Adası, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde AKP-MHP oylarıyla yapılaşmaya açıldı. Faras İnşaat Yapı Şirketi'nin projesine dahil olanlar arasında yargı mensupları, bürokratlar ve milletvekillerinin de olduğu öğrenildi.

featured

MERSİN – Mersin’in Silifke ilçesine yaklaşık 32 km mesafede, Yeşilovacık Mahallesi’nde yer alan ve Akdeniz’in saklı cenneti olarak bilinen Tisan Adası yapılaşmaya açıldı. Karar, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde çoğunluğu elinde bulunduran AKP ve MHP’nin oylarıyla alındı.

Mezopotamya Ajansı’ndan (MA) Cemil Uğur’un haberine göre, dünyanın 13’üncü en güzel koyu seçilen Tisan Adası ile ilgili yapı yoğunluğunu arttıracak imar planı önce Silifke Belediyesi Meclisi’nden geçti.

Daha sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Ağustos ayı Meclis toplantısının gündemine getirildi. Meclisteki görüşmeler sırasında da muhalefet meclis üyeleri, Tisan’da 0,90 yapı yoğunluğuna ve 5 katlı bir otele izin verilmesinin eşsiz doğa cenneti Tisan’ın özgün yapısını bozacağı uyarısında bulunarak, itiraz etti. Ancak itirazlara rağmen imar planı AKP-MHP oylarıyla Meclis’ten geçti.

YARGI MENSUPLARI, BÜROKRAT VE MİLLETVEKİLLERİ DE VAR 

Meclis kararı geçtikten sonra iktidara yakın bazı şirketlerin daha önce bölgeye yerleşerek, arsaları aldığı ortaya çıktı. Faras İnşaat Yapı Sanayii Ticaret Limited Şirketi tarafından kurulduğu söylenen S.S Faras Akdeniz Konut Yapı Kooperatif, web sitesinde 161 bin 722 metre kare alanın satın alındığını duyurdu.

Üye kabulünü 17 Mayıs 2022’de başlatan kooperatif, imar planı Meclis’ten geçmeden 27 Mayıs’ta tüm sosyal medya hesabında konutların reklamını yapmaya başladı. Kooperatifin üyeleri arasında yargı mensuplarının, bürokratların, milletvekillerinin de olduğu belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!