Trendyol Emekçileri Direnişle Kazandı

Trendyol Go emekçilerinin direnişi kazanımla sonuçlandı. Trendyol emekçiler birçok taleplerini patrona kabul ettirdi, ücretlerinde artışa gidildi.

featured

İSTANBUL – Ağır çalışma koşullarına ve sefalet zammına karşı direnişe geçen Trendyol Go kuryeleri kazandı. 16 Ocak’ta İstanbul, Alibeyköy, Pendik, Kozyatağı’nın aralarında olduğu ofisler önünde bir araya gelen ve zam yalanına tepki gösteren işçilerin yönetimle görüşmesi reddedilmiş, bunun üzerine moto kuryeler oluşturdukları konvoyla Maslak’ta bulunan genel merkez önüne gelmişti.

Moto kuryelerin İstanbul’da başlattıkları eylem 17 Ocak’ta İzmir ve Bursa başta olmak üzere diğer kentlere de yayıldı. Kontak kapatan moto kuryeler, koşullarının iyileştirilmesini, paket başı aldıkları ücretlerin artırılmasını istemişti.

Kendilerine gelen görüşme talebi üzerine Trendyol emekçileri eylemlerine 23 Ocak Pazartesi’ye kadar ara vermiş, görüşme olumlu sonuçlanmazsa eylemleri büyüteceklerini duyurmuştu.

Pazartesi akşamı Maslak’ta bulunan genel merkez önünde çok sayıda Trendyol emekçisi bir araya geldi ve sloganlarla görüşmenin sonuçlanmasını bekledi.

Trendyol kuryelerini temsilen görüşmelere katılan Kurtuluş Ekiz, taleplerin çoğunun patronun kabul ettiğini duyurdu. Ücretlerde de artış olduğunu dile getiren Ekiz, direnişlerini “işçi sınıfının bir araya gelip hakkını aradığında, hakkını alabileceğinin somut bir örneği” diye yorumladı.

Ekiz, dayanışma gösteren herkese de teşekkür etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!