SÜTAŞ’ta Sendika Düşmanlığı: 4 İşçi İşten Çıkarıldı

İşçi ve sendika düşmanı Sütaş, Tek-Gıda-İş'e üye dört işçiyi işten çıkardı. 2 Ağustos'ta basın açıklaması yapacaklarını duyuran sendika ve işçiler dayanışma çağrısı yaptı.

featured

Sütaş’ta örgütlenme çalışması yürüten Tek-Gıda-İş Sendikası’na üye dört işçi işten çıkarıldı. Aksaray, Karacabey, İzmir ve Bingöl’de 4 fabrikası bulunan Sütaş’ta örgütlenme faaliyeti 2012 yılından bu yana sürüyor.

Sütaş, 2014 yılında yetki almaya az bir zaman kala sendikaya üye işçileri işten çıkarmış, işçiler direnişe geçmişti. İçerideki işçilere ise mobbing uygulanmış, sendikadan istifaya zorlanmış, para teklif edilmişti.

2014 ve 2017 yıllarında üye sayıları ne zaman artsa tehditlere başlayan Sütaş bu kez onlarca işçiyi işten çıkardı. Aksaray’da 23, Karacabey’de 13, İzmir’de 17 sendikalı işçi işten atıldı.

İşçi ve sendika düşmanı Sütaş’ın üyelerini işten atmasına karşı Tek-Gıda-İş Sendikası 2 Ağustos Salı günü Saat 13.00’da İstanbul Sütaş Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacak. Sendika ve üye işçiler tüm kamuoyunu dayanışmaya çağırdı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!