Solufert’te Sendikalı Oldukları için İşten Atılan İşçiler Eylemdeydi

Sendikalı olduğu için Solufert'te işten çıkarılan Serdar Gür, Maltepe Serbest Bölge'de açıklama yaptı. İşçinin seçme hakkına ve sendikal örgütlülük özgürlüğüne yönelik bu saldırıya karşı mücadele edeceğini kaydeden Gür, dayanışma ve birlikte mücadele çağrısı yaptı.

featured

İZMİR – İzmir Menemen Plastik Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Solufert’te işten atılan Petrol-İş üyesi Serdar Gür, Menemen Maltepe Serbest Bölge önünde açıklama yaptı.

Petrol-İş üyesi öncü işçilerden Serdar Gür, sendika temsilciliği seçimleri kampanya sürecinde Soma ve Gezi direnişi eylemlerine katıldığı için hedef gösterilmek istendi. Seçimlere beş gün kala ise işe girerken sahte evrak verdiği iddiasıyla işten çıkarıldı.

“İşten atmalar yasaklansın. Sendikal örgütlülüğe dönük saldırılar son bulsun” yazılı pankartla İzmir Menemen Maltepe Serbest Bölge’de açıklama yapan Gür, işten atılma sürecini hatırlattı. Gür, “Söz konusu eylemlikleri büyü bir gururla sahipleniyorum, bunlar suç değil sınıf mücadelesinin parçasıdır” dedi.

İşçi sınıfının baskıya, sömürüye son verebilecek tek güç olduğunu kaydeden Gür, “Bir temsilci adayının incelemeye alınarak neyi var neyi yok araştırılarak seçimlere 5 gün kala işten çıkarılması her şeyden önce işçinin seçme hakkına, sendikal örgütlülük özgürlüğüne ve petrol iş sendikasının geleneklerine aykırıdır. Bunların ayaklar altına alınmasıdır. Buna izin vermeyeceğim” dedi.

Gür, dayanışma ve birlikte mücadele çağrısı yaptı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!