SML Etiket ve Sinbo İşçilerine Fabrika Önünde Gözaltı

'Keyfi yasakları tanımıyoruz' diyerek direnişlerini sürdüren SML Etiket işçileri ve direnişteki Sinbo işçileri fabrika önlerinde gözaltına alındı.

featured

İSTANBUL – DEV TEKSTİL üyesi SML Etiket işçileri polisin gözaltı tehditine ve patronun sendika düşmanlığına karşı fabrika önünde direnişlerini sürdürmekte kararlı. Direnişlerinin 76. gününde fabrika önünde olacaklarını duyuran işçiler polisin gözaltına saldırısı ile karşı karşıya kaldı.

Fabrika önüne gelen SML Etiket direnişçisi Seçil Arı, DEV TEKSTİL İstanbul Temsilcisi Okan Karaçam ve DEV TEKSTİL üyesi Nubar Laçin gözaltına alındı.

SML Etiket işçisi Seçil Arı, fabrika önünde yaptığı konuşmada işçilere yönelik keyfi yasakları tanımadıklarını belirterek  ‘Direnişimizin 76. günündeyiz. Mobinglere, baskılara gözaltı saldırısına rağmen buraya geldik. SML Etiket önünde sivil ve resmi polisler bekliyor. Bizler haklı mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz. Bugün işçiler ölüm ile burun buruna koronavirüs salgınında çalıştırılıyor. Hayatlarını kaybediyor. Biz işçi emekçilere bulaşma riskinin en düşük olduğu yerde bizim eylemlerimizi yasaklıyorlar. AVMler kapalı değil, metrobüsler dolu. Bizler haklıyız kazanacağız’ dedi.

DEV TEKSTİL İstanbul Temsilcisi Okan Karaçam ise ‘Direnişimizin 76. Gününde DEV TEKSTİL üyelerimiz ile fabrika önünde geldik. Bize bir saldırı olursa, bunun suçlusu sadece iktidar değil, SML Etiket ve ona üretim yapan firmalarda suçludur. Bizler mücadelemizi sürdüreceğiz’ dedi.

İşçiler fabrika önünde gözaltına alındı.

SİNBO İŞÇİLERİNE DE GÖZALTI

Sinbo işçilerine yönelik polis saldırısında işçiler Dilbent Türker, Onur Eyidoğan ile muhabir ve gazeteciler de gözaltına alındı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!