Slogan Atanlar Tespit Edilemedi, Ritme Göre Zıplayanlar Gözaltında

640xauto
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL – Gözaltı gerekçesinin eylem esnasında atılan “Zıpla, zıpla; zıplamayan Tayyip’tir” ve “Tayyip kaç kaç kaç, kadınlar geliyor” sloganı olduğu ileri sürüldü. Gözaltına alınan kadınlar “Cumhurbaşkanı’na hakaret”le suçlanıyor.

Tutanaklarda kadınların ağzında maske olması sebebiyle slogan atanların tespit edilemediği, ancak slogan ‘ritmine göre zıplayanlar’ arasında olduğu gerekçesiyle gözaltında tutulan kadınlar olduğu belirtiliyor.

Çağdaş Hukukçular Derneği, kendilerine ulaşan gözaltı sayısının 12 olduğunu duyurdu. İstanbul Valiliği’nin yaptığı açıklamaya göre ise 13 kadın gözaltında; adliyeye sevk edildi.

ÇHD İstanbul Şube ise gözaltılara ilişkin şu bilgileri paylaşmıştı:

“8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’ne katılan müvekkillerimiz ev baskınları ile gözaltına alınıyor. Henüz gözaltı kararını görmemekle birlikte müvekkillerimize cumhurbaşkanına hakaret suçlamasının yöneltildiği bilgisini edindik.

5’i müvekkilimiz 10 kadının gözaltı haberini aldık ancak hala ulaşamadığımız müvekkillerimiz de var. Gözaltıların takipçisi olacağız.

Vatan emniyetteyiz. Gözaltı sayısının 12 olduğunu öğrendik. Müvekkillerimiz ile avukat görüşü yapmak için bekliyoruz. Gözaltındaki kadınların emniyet ifadelerinin bu gece alınacağı bilgisi verildi.”

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!