Siyasi İktidardan Açıklama: Seçimler Yaklaşırken Provakasyonlar Artabilirmiş

Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Yüksek İstişare Kurulu (YİK) toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, “Türkiye seçim sathı mailine girdikçe provokasyonların artabileceği” belirtildi.

featured

ANKARA – AKP şefi/Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Yüksek İstişare Kurulu (YİK) toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, “Türkiye seçim sathı mailine girdikçe provokasyonların artabileceği” söylendi.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun bir açıklama yaptı.

Altun, “Kurul üyeleri, Türkiye seçim sathı mailine girdikçe sosyal medya kaynaklı dezenformasyonların ve milli birliğimizi zedelemeye dönük provokasyonların artabileceğini ifade ederek, ülkemiz ve milletimizle ilgili sadece sınırlarımız içinde değil yurtdışında da yoğunluk kazanacağı anlaşılan iftira kampanyalarına karşı alınacak tedbirler üzerine fikir teatisinde bulunmuşlardır” dedi.

Gerçekleri gizleyen, olayları çarpıtan ve yandaşlık histerileriyle propaganda merkezi olarak çalışan yandaş medya dışındaki muhalif yayın yapan, halkın haber alma hakkını savunan tüm kişi ve kurumların yok edilmek istendiği zaten biliniyor. Zira siyasi iktidar bunun için tüm yasaları ve kurumlarıyla pratik olarak elinden geleni yapıyor.

Hal böyle iken Altun’un YİK sonrası açıklaması, bilindik ‘dış düşmanlar’ siyasetine iyice ağırlık verileceği, sosyal medya ve yayın mecralarının daha da baskı altına alınacağı görüşünü güçlendirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!