Savcan Tekstil’de Sendika Düşmanlığına ve İşten Atmaya Karşı Eylem

Savcan Tekstil’de sendikaya üye olan bir işçi işten atıldı, atılan işçinin geri alınması için fabrika önünde eylem yapıldı.

featured

BURSA – Bursa’da bulunan Savcan Tekstil’de sendikaya üye olan bir işçi işten atıldı, atılan işçinin geri alınması için fabrika önünde eylem yapıldı.

Yaklaşık 550 işçinin çalıştığı Savcan Tekstil’de TEKSİF’e üye olan işçiler, patronunun baskıyla kendilerini sendikadan istifa ettirmeye çalıştığını ifade etti. Sendikaya üye olduktan sonra işten atılan Mustafa Uçar, “20 yıl Savcan Tekstil’e emek verdim. Burada baştemsilcilik yaptım. Sendikal faaliyetler başladıktan sonra baskılar arttı. Bu yüzden işten çıkarıldım” dedi.

TEKSİF Bursa Şube Başkanı Nihat Şeker de “Bir arkadaşımız Anayasal hakkını kullandığı için işten çıkarıldı. Toplu iş sözleşmesi yapılana kadar burada mücadeleye devam edeceğiz. Bizi budadığınız zaman daha gür çıkacağız. Bizim emeğimiz ve alın terimizle oynadığınızda bu mücadele daha da kızışacak. Anayasal hakkımıza saygı duyun. İnsanların ekmeğine kan doğramaktan vazgeçin” dedi. (Evrensel)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!