Recticel İşçileri Grevle Kazandı

Petrol İş sendikasının örgütlü olduğu Recticel Teknik Sünger İzolasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. işyerinde 3 Haziran tarihinde başlayan grev, 8 Haziran gece geç saatlere kadar sendika ile işveren temsilcileri arasında yapılan müzakerelerin ardından sosyal haklar ve ücretler konusundaki taleplerin karşılanması ile sonlandırıldı.

featured

İSTANBUL – Petrol-İş sendikasının örgütlü olduğu ve Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu bulunan Recticel ile Petrol-İş arasındaki yeni dönem toplu sözleşme görüşmeleri 11 Ocak 2021 tarihinde başladı. İkinci dönem sözleşme görüşmelerinin yürütüldüğü Recticel’de aylardır devam eden sözleşme görüşmelerden sendikanın tüm çabalarına rağmen sonuç alınamamış, bunun üzerine 3 Haziran tarihinde grev uygulaması başlamıştı.

Recticel Grevinin beşinci gününde, Recticel Yönetimi ile sendika arasında yeniden bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede Recticel Fabrika Müdürü Ökkeş Özgür Kaya, İK Müdürü Tülin Kuru, İK Yöneticisi Büşra Fidan, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Engin Bedir, Şube Başkan Yardımcılarımız Muhammet Kayar ve Fikret Tiftik (Mali), sendikanın işyeri temsilcileri Muhammet Şimşek, Kadir Canlı yer aldı.

8 Haziran Salı günü gece saatlerine kadar yürütülen müzakerelerin ardından sosyal haklar ve ücretler konusundaki taleplerin karşılanması ile toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Böylece grev kazanımla sona ermiş oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!