Neo Trend İşçileri Forum İstanbul AVM Önünde Eylemdeydi

Gasp edilen hakları ve emekleri için Hummel'ın Forum İstanbul AVM mağazası önünde eylem gerçekleştiren Neo Trend Tekstil işçileri, patronları Kazım Akbulut tarafından çalınan emekleri ve haklarının hesabını sordu.

featured
Neo Trend işçileri

İSTANBUL – Salgın sürecinde izne çıkartılan Neo Trend Tekstil işçileri, 1 Temmuz’da işlerine döndüklerinde işyerlerinin boşaltılmış olduğunu görmüştü. Patronları Kazım Akbulut’un haklarını vermeden şirketi kapatıp kaçtığını kaydeden işçiler, 9 Temmuz’da tazminat hakları için eyleme başladıklarını duyurmuştu.

Bugün de, gasp edilen hakları ve emekleri için Hummel’ın Forum İstanbul AVM mağazası önünde eylem gerçekleştiren Neo Trend Tekstil işçileri, patronları Kazım Akbulut tarafından çalınan emekleri ve haklarının hesabını sordu. Mücadele ve dayanışma çağrısı yapan işçiler, kararlılıklarını vurgulayarak, “Mücadelemiz haklarımızı alana kadar devam edecek! Hak verilmez, hak alınır” ifadelerini kullandı.

Neo Trend Tekstil işçilerinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Gasp edilen ihbar ve kıdem tazminatı haklarımızın yasal sorumlularından olan Hummel’ın Forum İstanbul AVM mağazası önünde eylemimizi gerçekleştirdik. Mücadelemiz haklarımızı alana kadar devam edecek! Hak verilmez, hak alınır!”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!