Mihraç’ın Ölümünden Sorumlu Polis Görevine Devam Ediyor

Rojhat Dilsiz, Şırnak'ın İdil ilçesinde 7 yaşındaki Mihraç Miroğlu'nu zırhlı araçla ezerek öldüren araç şoförü polisin görevine devam ettiğini söyledi.

featured

ŞIRNAK – Şırnak Barosu Başkanı Rojhat Dilsiz, Şırnak’ın İdil ilçesinde 7 yaşındaki Mihraç Miroğlu’nu zırhlı araçla ezerek öldüren araç şoförü polisin görevine devam ettiğini söyledi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Şırnak Barosu Başkanı Rojhat Dilsiz, zırhlı araçların neden olduğu ölümlerin kaza olarak nitelendirilemeyeceğini ifade etti.

Miroğlu’nun yaşamını yitirmesinin ardından ortak açıklama yapan 14 baro, “zırhlı araç ölümlerinin sıradanlaşmaması” için yıllardır süregelen bu ölümlere karşı adli ve idari makamların tarafsız ve etkili soruşturma yürütmesini talep etti.

Bölge kentlerinde zırhlı araçların aşırı sürat ve dikkatsiz kullanılmasından kaynaklı 2008’den bu yana 40 kişi yaşamını yitirdi, 52 kişi yaralandı. Bu istatistiklerin başında da Şırnak ve ilçeleri geliyor. 2008’den bu yana Şırnak’ta zırhlı araç çarpması sonucu 10 kişi katledildi, 13 kişi yaralandı. Silopi’de evlerinde uyurken zırhlı aracın çarpması sonucu yaşamını yitiren Muhammed ve Furkan Yıldırım kardeşler başta olmak üzere Diren Basan (10), Sinan Saltıkalp (17), Bünyamin Bayram (6), Hakan Sarak (5), Okan İnce, Bahadır Beyazlıoğlu, Ali Ölmez (15) ile adı öğrenilemeyen bir kişi, zırhlı araç çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Son olarak 3 Eylül’de Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi’nde zırhlı aracın çarptığı 7 yaşındaki Miraç Miroğlu yaşamını yitirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!