Kadının Başına Silah Dayayan Askerler Görevden Uzaklaştırıldı

featured

DERSİM/TUNCELİ – Tunceli Valiliği, jandarma tarafından başına silah dayanan V.Y. isimli kadına ilişkin yaptığı açıklamada 2 jandarmanın görevden uzaklaştırıldığını belirtti.

Dersim’in merkeze bağlı Cumhuriyet Caddesi’nde polisler şüpheli sıfatıyla V.Y. isimli kadına kimlik kontrolü yaptı. Aradan 10 dakika geçtikten sonra evine gitmek için otobüs durağında bekleyen V.Y.’ye jandarma ekipleri “canlı bomba” şüphesiyle sorgusuz bir şekilde yere yatırarak başına silah dayadı. V.Y.’nin çığlık atması üzerine çevredeki yurttaşlar jandarma ve olay yerine gelen polislere tepki gösterdi. Polis halkın dağılması için biber gazı sıkıp, havaya ateş açtı. V.Y., Tunceli Emniyeti’ne giderek polislerden şikayetçi oldu.

Tunceli Valiliği de konuya ilişkin açıklama yaptı.

Valilik tarafından yaptığı açıklamada 2 jandarmanın görevinden uzaklaştırıldığı belirtildi. Valiliğinin açıklaması şöyle: “İlimiz Merkezi Cumhuriyet Caddesi üzerinde kolluk kuvvetlerimize mensup 2 görevli, daha önce kendilerine bildirilen şüpheli kişilerin eşkaline benzer bir kadın vatandaşımızla karşılaşmış ve ilgiliye kimlik sormak istemişlerdir. Olay üzerine kadın vatandaşımızla kolluk mensubu 2 görevli arasında yaşanan sözlü tartışma etrafta bulunan vatandaşlarımızca taciz olayı olarak algılanmış ve vatandaşlarımız da tepkiye sebebiyet vermiştir. İlgili görevliler hakkında gerekli adli ve idari soruşturma başlatılmış olup söz konusu 2 kolluk personeli görevden uzaklaştırılmıştır.”(MA)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!