İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu: İsrail ile Anlaşmalar İptal Edilsin

İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu, İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarını kınayarak, 'İşçi sınıfını Filistin halkıyla dayanışmaya' çağırdı.

featured

İSTANBUL – İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu (İİSŞP) Mescidi Aksa’da Filistinlilere ateş açılması ile başlayan İsrail saldırılarına sessiz kalmanın Türkiye işçi sınıfı için mümkün olmadığını vurgulayarak, fabrikalarda zulme karşı ses çıkarma çağrısı yaptı.

“İsrail polisinin 7 Mayıs Cuma günü Mescidi Aksa’yı teravi namazı sırasında basıp ses bombaları ve kauçuk mermilerle ateş açması ile başlayan çatışmalı süreci tüm dünya gibi bizler de endişe içinde izliyoruz” denilen açıklamada şunlar ifade edildi:

“Kuşaklar boyu aynı yerde yaşamış Filistinlilerin evlerinden zorla çıkarılmaları, topraklarının işgal edilmesi, önceki ABD Başkanı Trump tarafından ortaya atılan neo-liberal ‘Barış Planı’ bu sorunun aynı zamanda sınıfsal bir sorun olduğunu, ezen ile ezilen arasındaki ekonomik dengesizliğin belirleyici olduğunu anlatıyor bize.

‘İSRAİL’LE ANLAŞMALAR İPTAL EDİLSİN’

Filistin’de yok edilmek istenen, yağmalanmak istenen aynı zaman da tüm insanlığın ortak değerleridir. Bu değerlere timsah gözyaşları dökenler değil, İsrail’le ekonomik ve siyasi ilişkiler sürdürenler değil işçi sınıfı sahip çıkabilir. Başta Türkiye olmak üzere tüm dünyada işçi sınıfını İsrail zulmüne karşı Filistin halkıyla dayanışmaya ve fabrikalarımız da ses çıkarmaya çağırıyoruz. Ve İsrail’le tüm siyasi, ekonomik ve askeri anlaşmaların iptal edilmesi talebini yükseltmeye çağırıyoruz.

İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu olarak Filistin halkı ile dayanışma içinde olduğumuzu, kalbimiz ‘Filistin satılık değildir’ diyen Filistin halkıyla birlikte olduğunu kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!