Hem Emniyet Genel Müdürü, Hem PTT Yönetim Kurulu Üyesi

Emniyetin başına 2019’da getirilen Mehmet Aktaş’ın bir ay önce 26 Nisan 2021 günü de PTT’ye yönetim kurulu üyesi yapıldığı ortaya çıktı. Böylece Aktaş da çift maaşlılar kervanına eklendi.

featured

İSTANBUL – Siyasi iktidarın yandaşlarını halkın parasıyla ihya etme çalışmaları tam gaz sürüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ücretinin yanı sıra, PTT’den yönetim kurulu özlük haklarından da yararlanacak. Mehmet Aktaş 5 bin lira civarında olan ikinci maaşını da böylece almış olacak.

CHP milletvekili Deniz Yavuzyılmaz duruma tepki gösterirken, “Emniyet Genel Müdürünün PTT ile ne ilgisi var? Benzer örnek çok. Nadir Alpaslan, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı. 28 bin lira Bakanlık maaşının yanı sıra, Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu’ndan aylık 64 bin lira ve 84 bin lira da kâr payı alıyor. Aylık geliri 176 bin lira. Eski Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da KARDEMİR yönetim kuruluna girdi. Aylık 39 bin lira alıyor” dedi.

Öte yandan Mehmet Aktaş’ın adı, son olarak Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kolluk personelinden kamusal alanda görevlerini yaparken ses ve görüntü kaydı alanların engellenmesini sağlayan genelge ile gelmişti. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın imzasıyla yayınlanan genelgede, polisleri kaydeden kişilerin engellenmesi ve haklarında adli işlem yapılması gerektiği belirtilmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!