Hasan Oğuz’u Mezarı Başında Anıldı: Hasan’ın Bayrağını Taksim’de Dalgalandıracağız

Covid-19 nedeniyle 13 Nisan 2020'de yaşamını yitiren Dev Yapı-İş temsilcisi Hasan Oğuz, Habipler Yayla Mezarlığındaki mezarı başında anıldı. Anmaya İnşaat-İş, Limter-İş, Sosyal-İş, İşçi-Sen, HDK Emek Meclisi katıldı.

featured

İSTANBUL – Yıllarını mücadeleye adayan ve Covid-19’da hayatını kaybeden Dev Yapı-İş temsilcisi Hasan Oğuz, mezarı başında anıldı. Oğuz’un mücadele yürüten tüm sendikaların yoldaşı olduğunu kaydeden Dev Yapı-İş Genel Sekreteri Karabulut, Oğuz’un ardıllarının şantiyelerde “köle değiliz” şiarıyla onun mücadelesini yükselttiğini vurguladı. “Şantiyelerde köleliği sonlandıracağız” diyen Karabulut, Hasan Oğuz’un mücadele bayrağını 1 Mayıs’ta Taksim’de yükselteceklerinin altını çizdi.

‘İŞÇİLERİN HEM YAŞAM HEM DE HAK MÜCADELESİNİ YÜRÜTÜYORDU’

Hasan Oğuz şahsında mücadelede yaşamını yitirenler anısına saygı duruşuyla başlayan anmada söz alan Dev Yapı-İş Genel Sekreteri Özgür Karabulut, Oğuz’un çalışmalara enerjisini, gençliğini kattığını söyledi. İnşaat-İş ile mücadeleye başlayan Oğuz’un 2012 yılından itibaren İstanbul’da inşaatlarda çalıştığını, köleliğe karşı mücadele yürüttüğünü ve çok sayıda direnişe öncülük ettiğini belirten Karabulut, “İşçilerin hem yaşam mücadelesi hem de hak mücadelesini yürütüyordu. Dünyayı kasıp kavuran, özellikle de emekçilere ölüm getiren hastalığa genç bedeni dayanmadı” dedi.

‘YETİŞTİRDİĞİ ONLARCA ARKADAŞIMIZ MÜCADELEYİ BÜYÜTÜYOR’

Hasan Oğuz’un mücadelesini sürdürdüklerini dile getiren Karabulut, “Hasan’ın yetiştirdiği onlarca arkadaşımız bugün inşaat işçilerinin ‘köle değiliz’ mücadelesini şantiyelerde yürütüyor, bu mücadeleyi büyütüyor. Hasan’a sözümüz bu mücadeleyi daha da ileriye taşımak, şantiyelerde köleliği sonlandırmak. Hasan rahat olsun mücadelesinin bayrağı ellerimizde yükselecek” ifadelerini kullandı.

‘HASAN’IN BAYRAĞINI TAKSİM’DE DALGALANDIRACAĞIZ’

2024 1 Mayıs’ını, 1 Mayıs alanı olan Taksim’de kutlayacaklarını duyuran Karabulut, “Hasan’ın bayrağını Taksim’de dalgalandıracağız” dedi. Hasan Oğuz’un yalnızca Dev Yapı-İş’in değil mücadeleci sendikaların yoldaşı olduğunu kaydetti ve ekledi: “Hasan’ın mücadelesini yaşatacağız. Hasan Oğuz mücadelemizde yaşıyor.” (ETHA)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!