Hamas, İslami Cihad ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nden İşgale Karşı Mütabakat Açıklaması

Hamas, İslami Cihad ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi ise 'İsrail işgaline karşı kapsamlı direnişi artırma konusunda mutabakat sağladıklarını' duyurdu.

featured

FİLİSTİN – Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne, İsrail güçlerinin Nur Şems Mülteci Kampı’na baskın düzenleyerek 2 Filistinliyi öldürmesini ve Yahudi yerleşimcilerin “Yom Kippur Bayramı” bahanesiyle polis korumasında Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskını kınadı.

‘İsrail işgal yetkilileri, planlarını hayata geçirmek için sürekli halkımızı ve haklarını hedef alıyor’ ifadelerini kullanan Ebu Rudeyne, İsrail’in baskın ve ihlallerle bölgeyi şiddet sarmalına sürüklediğini vurguladı.

Hamas, İslami Cihad ve Filistin Halk Kurtuluş Örgütü, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta dün (23 Eylül) akşam yaptıkları toplantının ardından, ortak yazılı açıklama yayımladı.

İŞGALE KARŞI MÜTABAKAT

Filistinli gençlere “Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa baskınlarına engel olmaları” çağrısında bulunulan açıklamada, Hamas, İslami Cihad ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin “işgale karşı başta silahlı olmak üzere kapsamlı direnişi artırma ve tüm konularda her türlü koordinasyonu güçlendirme konusunda mutabakat sağladığı” aktarıldı.

Açıklamada ayrıca, Beyrut’taki toplantıda güncel gelişmelerin yanı sıra suikast, baskınlar, Kudüs’teki ihlaller, ilhak ve yasa dışı yerleşim projelerini sürdürme gibi İsrail’in Filistin halkına karşı uygulamalarıyla mücadele yollarının konuşulduğu belirtildi.

Beyrut’ta gerçekleştirilen üçlü toplantıya Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri, İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nehhale, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemil Mizhir katılmıştı.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!