ANKARA – CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba yazılı açıklama yaparak Ankara, Çankırı, Konya başta olmak üzere birçok şehirde tekel bayilerine “tehdit” mektupları gönderildiğini söyledi.

ANKA’nın haberine göre Ağbaba şöyle konuştu:

“Tekel bayilerini şamar oğlanına çevirip aç-kapa yapıyorlar. Bu da yetmemiş gibi esnafı tehdit eden meczupları görmezden geliyorlar. Ankara’da işsiz kalan kafe çalışanları, garsonlar, komiler basın açıklaması yapmak isteyince copları çıkaranlar, aynı şehirde ‘içki satan, alan ve aracılık edenler lanet edilmiştir’ diye yazılı broşürleri dükkan dükkan gezip dağıtanlara ses çıkarmıyor”

İlgili Haber:  Fundamentalist Terör: Boko Haram En Az 110 Sivili Katletti

‘Koruma istediler’

İşletme sahiplerinin bu kişilere karşı devletten koruma istediğini söyleyen Ağbaba, “En az 155 bin tekel esnafı devletin verdiği izin ve ruhsatla hukuki yollarla evine ekmek götürüyor. Onları lanetleyenler hukuk düzenimizi, bireysel özgürlüklerimizi de hedef alıyor. Biz, CHP olarak, bu mektupların kaynağının ve esnaflarımıza baskın yapan bu kişilerin ortaya çıkması için girişimlere devam edeceğiz” dedi.