Erdoğan’dan TTB Talimatı: Adını Değiştirilsin, Kontrol Altına Alınsın

Kimyasal silah kullanımı konusunda suç üstü yakalanan sermaye devleti, TTB Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'yı tutukladıktan sonra TTB'ye yönelik saldırılarına hız verdi.

featured

ANKARA – Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB), pandemi sürecinde gerçekleri ortaya çıkaran açıklamaları, hekimlerin haklarını savunarak sokağa çıkması ve grev ilan etmesi nedeniyle iktidarın hedefi haline gelmesini, Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın, Erdoğan’ın talimatıyla tutuklanması takip etti.

Sermaye devletinin suç üstü yakalandığı kimyasal silah kullanımına ilişkin açıklamaları bahane edilerek tutuklanan Fincancı’nın ardından TTB yönetimi de hedef alındı. Savcı TTB yönetiminin lağvedilmesi ve yeni yönetim seçilmesini isterken, Erdoğan da TTB’nin adının değiştirilmesi talimatı verdi.

Dün akşam Beştepe’de toplanan ve yaklaşık 4 saat süren kabine toplantısında Erdoğan, TTB’nin adının değiştirilmesinin yanı sıra, başta Türk Tabipleri Birliği olmak üzere meslek örgütlerinin yeni bir yapıya geçilmesine ilişkin yasal düzenleme yapılmasını istedi.

Daha önce Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) için benzer bir düzenleme yapma çabasında olan AKP-MHP iktidarı başarılı olamamıştı. Barolar da benzer bir düzenleme yapılarak denetim altına alınmak istendi. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük kentlerde ikinci, üçüncü baronun kurulmasının önünü açan yasa düzenlemesi yapılmasına rağmen saraya bağlı baroların kurulması çabasında başarılı olunamadı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!