00:57

Enerji İşçilerinin Eylemine Polis Saldırdı: 30 Gözaltı

Sabancı Holding önünde yaptıkları eylemi devam ettiren EnerjiSA işçileri ve onlara destek olmak için orada olan sendika temsilcileri ile eyleme destek veren birçok kişi gözaltına alındı.

İSTANBUL – Beşiktaş Kaymakamlığı’nın eylem yasağına rağmen Sabancı Holding önünde yaptıkları eylemi kararlılıkla devam ettiren EnerjiSA işçilerine polis engel olmaya çalıştı. İşçilerin eylemine destek vermek için alana gelen sendika ve kurum temsilcileri ile birlikte, Enerji-Sen yöneticileri ve işçiler gözaltına alındı. 30’a yakın kişi gözaltına alındı.

Sendikalı oldukları için işten atılan EnerjiSA işçilerinin, direnişlerinin 68. gününde Sabancı Kuleleri önünde yapmak istedikleri eyleme polis saldırdı. Beşiktaş Kaymakamlığı’nın yasak kararı olduğunu öne süren polis, aralarında Enerji-Sen Genel Başkanı Süleyman Keskin, Limter-İş Genel Başkanı Kanber Saygılı, DGD-SEN Genel Başkanı Neslihan Açar, Halkevleri MYK üyesi Rüya Kurtuluş, Halkevleri İstanbul Bölge Temsilcisi Zeynep Çelik’in yanı sıra, Umut-Sen, İşçi Emekçi Birliği, Ekmek ve Onur, Sosyal-İş İnşaat-İş, TİP ve TÖP temsilcileri ile EnerjiSA işçilerinin de olduğu yaklaşık 30 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltıların ardından Twitter’da kampanya başlatan Enerji-Sen, önceki görüşmelerde verilen sözlerin tutulmasını istedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!