Emekli-Sen, Kapatma Davasına Karşı Eylem Gerçekleştirdi

690x390cc-izm-30-11-2020-disk-emekli-sen-aciklamasi2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İZMİR – Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Emekli Sen hakkında kapatılma davası açılmıştı. Sendikanın kapatılmak istenmesine tepki gösteren üye ve yöneticileri Konak’ta bulunan Eski Sümerbank önünde eylem yaptı.

Eyleme DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Başkanı Çağrı Guruşçu katılarak destek verdi. “Sendika Hakkımız Engellenemez”, “Emeklilerin Örgütlenmesi Engellenemez” yazılı dövizlerin taşındığı eylemde, “Özgürlük ve demokrasi mücadelesinden emekli olunmaz” yazılı pankart açıldı. Kitle adına açıklamayı Emekli Sen’in İzmir Şube Başkanı Hüseyin Kaynak okudu.

Emeklilerin yıllarca ürettiğini, vergilerini verdiğini belirten Kaynak, emeklilerin açlığa mahkum edildiğini belirtti. Emekli Sen’in, emeklilerin sosyal, ekonomik ve kültürel haklarının korunması için kurulduğunu hatırlatarak Kaynak, “Emeklilerin insan yaşamına yaraşır ücret almasını, emeklilerin ücretleri için acilen bir intibak yasasının çıkarılmasını, sağlık hizmetlerinden katkı payının kaldırılmasını, emeklilerin yaşayabileceği güvenli çevre şartlarının oluşturulmasını istiyoruz” dedi.

Emekliler ile ilgili her türlü politika üretilirken muhatap alınmaları yönünde uyarıda bulunan Kaynak, emeklilerin tüm haklarının koruması için sendikal mücadele hakkının tanınması talebinde bulundu. Kaynak, son olarak sendikaya açılan davanın karşısında mücadele edeceklerini dile getirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!