Elif Plastik’te Sendika Düşmanlığı: 8 İşçi İşten Atıldı

Elif Plastik’te Lastik-İş üyesi 8 işçi işten atıldı. Lastik-İş üyeleri işçilerin işten atılmasını ve sendikadan istifaya zorlanmasına karşı basın açıklaması yaptı.

featured

İSTANBUL – Fabrika önünde gerçekleştirilen basın açıklamasını Lastik-İş İstanbul Şube Başkanı Tolga Toker okudu. İşçilerin anayasadaki en temel hakkını kullanarak sendikalaştığını söyleyen Toker, “Ancak Elif Plastik patronu haksız yere işçileri işten çıkarmış, birçok işçiyi sendikadan istifaya işten atmaya zorlamıştır. Elif Plastik patronu yıllardır işçilerin insanca çalışma koşullarına ulaşmasını engelliyor. İşçilerin hafta tatili ücretlerine el koyuluyor. İşçiler Elif Plastik patronuna kazandırıyor ancak patron işçilerin hakkını vermiyor” dedi.

İşçilerin geleceğe daha güvenli bakabilmek için sendikalaştığını belirten Toker, “Sendikalaşma demek daha iyi ücret, daha onurlu bir yaşam, daha güvenli bir çalışma ortamı, çoluk çocuğuyla daha iyi bir hayat demektir. Elif Plastik işçileri toplu iş sözleşmesi hakkını kavuşmak istiyor. İşten atılan işçilerin haklarını savunacağız. Sendikal haklara saldıranlar için suç duyurusu dahil tüm girişimler gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!