Döhler ve Bel Karper İşçilerinden Grev Kararı

Tek Gıda İş, Karaman ve Tekirdağ'da Kod-29 ile işten çıkarmalara karşı direnişlerin sürdüğü Döhler Gıda ve Bel Karper fabrikalarında grev kararı aldı.

featured

İSTANBUL – Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (Türk-İş) bağlı Türkiye Gıda ve Yardımcı İşçileri Sendikası (Tek Gıda İş), sendikal baskılara ve Kod-29 ile işten çıkarmalara karşı aylardır direnişlerin devam ettiği Karaman’daki Döhler Gıda ve Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki Bel Karper fabrikasında 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabahı 08:00’den itibaren greve gidileceğini açıkladı. Sendika adına açıklamayı Tek Gıda İş örgütlenme uzmanı ve Cargill direnişçisi Suat Karlıkaya, kişisel Twitter hesabından yaptı. Karlıkaya, şu ifadeleri kullandı:

17/05/2021 pazartesi günü (yarın) saat 08:00 itibaren Karaman’da Döhler @DoehlerGroup ve Çorlu’da Bel Karper @belcorporate işyerlerinde Tekgıda-iş Sendikası @tekgida olarak grev uygulamalarına başlayacağız. Tüm emek dostlarımızı Döhler ve Bel Karper işçilerine desteğe bekleriz”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!