Dikili Belediyesi’nde İşçiler Greve Çıkacak

42 işçiyi kapsayan ve ekim ayında başlayan sözleşme görüşmelerinde 27 Ocak’ta arabulucu uyuşmazlık raporunun sendikaya tebliğ edilmesi ile birlikte yasal grev sürecine girildi.

featured

İZMİR – İzmir Dikili Belediyesi ile işyerinde örgütlü olan DİSK/Genel-İş İzmir 8 No’lu Şube arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tıkandı.

42 işçiyi kapsayan ve ekim ayında başlayan sözleşme görüşmelerinde 27 Ocak’ta arabulucu uyuşmazlık raporunun sendikaya tebliğ edilmesi ile birlikte yasal grev sürecine girildi. Sendika bugün yaptığı yazılı açıklamada anlaşma sağlanmasa en geç 28 Mart tarihine kadar greve çıkacaklarını duyurdu.

SODEMSEN yetkilileri ile sürdürülen toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varılamadığı ifade edilen açıklamada, “Zamların ve hayat pahalılığının sorumlusu işçiler değil ama hayat pahalılığı karşısında her gün yoksullaşan işçilerdir. Bizler en temel ihtiyaçlarımızı bile karşılayamaz hale geldik” denildi.

Bir önceki yıl imzaladıkları toplu sözleşmenin bugünün ekonomik şartlarını karşılayamaz duruma geldiğini söyleyen Genel-İş İzmir 8 No’lu Şube, “Bizim için durum açık ve nettir; insanca bir yaşam için enflasyon karşısında ezilmediğimiz bir ücret talep ediyoruz. Eriyen ücretlerimiz ve sosyal haklarımız talep ettiğimiz noktaya gelinceye dek aynı kararlılıkla ve inançla mücadelemize devam edeceğiz. Eğer toplu iş sözleşmesi masasında anlaşma sağlanamazsa, Dikili Belediyesi işçileri greve çıkacaktır” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!