Daire Başkanı Yardımcısı Dutak, Raporluyken AKP’li Vekille Çin’i Gezmiş

Tarım Bakanlığı’nda görevli Haydar Dutak'ın, ‘eklem bozukluğu’ adı altında ‘iş göremez’ raporu alarak, AKP’li Hamza Dağ’ın da yer aldığı Çin gezisine gittiği ortaya çıktı.

featured

İSTANBUL – AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’a bir dönem danışmanlık yaptıktan sonra Tarım ve Orman Bakanlığı’na Daire Başkanı olarak atanan Haydar Dutak’ın ‘iş göremez’ raporuyla Çin’e geziye gittiği ortaya çıktı.

Hastaneden 1 ay “iş göremezlik raporu” alan Dutak’ın, raporun geçerli olduğu tarihlerde, Hamza Dağ’la birlikte Çin’e gittiği öğrenildi.

Çin’e giden heyet arasında, Daire Başkanı Dutak’ın da yer alması, devlet memuru sıfatıyla “sahte rapor” alarak siyasi partinin Çin ziyaretine katılması tartışmalarına neden oldu. Dutak’ın haberi geçen Sözcü’nün de konuyla ilgili sorularına yanıt vermediği öğrenildi.

HASTANEYE YATIŞ

Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Haydar Dutak, 8 Kasım 2019’da, İzmir Gaziemir Nevvar-Salih İşgören Devlet Hastanesi’ne “yatış” yaptı. Eklem bozukluğu teşhisi konan Dutak’a 11 Kasım 2019 ile 10 Aralık 2019 arası “iş göremezlik raporu” verildi.

Dutak’ın raporlu görüntü tarihlerde AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, bir grup AKP’liyle Çin’e tur düzenledi. Komünist Partisi’nin daveti gerekçesiyle bu ülkeye giden AKP’li heyet arasında, Türkiye’de raporlu görünen Haydar Dutak da yer aldı.

HAMZA DAĞ-KÜRŞAT AYVATOĞLU İLİŞKİSİ

10 Aralık’a kadar rapor alan Dutak, Kasım sonundaki Çin ziyaretinde bol bol Çin pozu çektirdi. Hamza Dağ’la birlikte poz verdi. Dutak’ın Çin turu sosyal medyada da yer aldı.

AKP’li Hamza Dağ’ın adı, Kürşat Ayvatoğlu skandalında da geçmişti. Ayvatoğlu’nun, Dağ’ın danışmanlığını yaptığı öne sürülmüştü. Ancak Dağ bu iddiaları reddetmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!